Här på Tudda Galumpan håller vi som bäst på med vårplaneringen. Vi hoppas på att mycket ska hända här under våren. Högläsning, berättande, pedagogiska kvällar och annat. Bokcirklar har också varit uppe på tal.
Men tiden ska räcka till också så allt blir det nog inte även om vi ska göra så gott vi kan. Men när vi väljer vad vi ska hitta på är vi nyfikna på vad som önskas från våra besökare. Vad skulle ni vilja hände här på bokhandeln? Vad skulle kunna locka just dig hit en regnig kväll i februari? Eller en lördag i april?
Något annat vi funderar på är samarbeten. Vi samarbetar gärna kring verksamheter som relaterar till våra och har du något event, en kurs, eller annat du skulle vilja göra men behöver lokal för får du gärna höra av dig till oss! Vi är öppna för mycket.
Ni kan kontakta oss här -> kontakta oss!